Cylindry szklane

Wyświetlanie 1–12 z 40 wyników

Nie ma ani krzty wątpliwości, że rośliny stanowią świetne uzupełnienie aranżacji, niezależnie od obranego stylu. Nie dość, że prezentują się estetycznie i wprowadzają powiew świeżości do pomieszczenia, to jeszcze oczyszczają powietrze, a tym samym wpływają korzystnie na samopoczucie domowników. W większości przypadków jednak wszelka zieleń ląduje w klasycznych wazonach albo doniczkach. Wart pokusić się o bardziej nietuzinkowe rozwiązanie, wybierając cylindry szklane do tworzenia oryginalnych kompozycji z użyciem kwiatów, roślin i innych drobnych elementów.

Przełam schemat i wybierz cylinder szklany

Cylindry szklane wyglądają podobnie do wazonów, ale wyróżniają się konstrukcją w kształcie walca. Dzięki temu na spodzie znajduje się więcej miejsca do zagospodarowania. W tym przypadku możesz dobrać przeróżne dekoracje. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. W celu inspiracji możesz zapoznać się z poniższymi propozycjami.

Najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest umieszczenie w środku ciętych kwiatów. Przejrzysta i smukła konstrukcja sprawią, że bukiet prezentuje się estetycznie i okazale. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w środku postawić niewielką osłonkę z rośliną doniczkową. Dopóki nie osiągnie ona większych rozmiarów, cylinder szklany z powodzeniem może być jej domem. Taka forma dekoracji na pewno zwróci uwagę Twoich gości i niejednemu wpadnie w oko. Wszak nie co dzień widuje się rośliny doniczkowe umieszczone we wnętrzu wazonu.

Cylinder szklany do kompozycji typu Las w szkle

W przypadku zieleni warto też zwrócić uwagę na jeszcze jeden wariant, określany jako las w szkle. Ta koncepcja polega na rozmieszczeniu w naczyniu kamyków oraz drobnych roślin leśnych. Jeżeli jednak poszukujesz zupełnie innego rozwiązania, spróbuj umieścić w środku świeczkę.

Powyższe zastosowania dotyczą głównie pomieszczeń użytkowych, ale cylindry szklane doskonale odnajdą się też w warunkach kuchennych. Analogicznie do roślin doniczkowych, mogą posłużyć do osłonięcia domowego ogródka z ziołami. Ponadto cylindry szklane stanowią też praktyczne pojemniki do przechowywania drobnych oraz sypkich przedmiotów. Do środka możesz nasypać kawy, płatków śniadaniowych albo niewielkich cukierków.

Cylindry szklane o jakości premium

Przy tworzeniu szklanych akcesoriów przywiązujemy szczególną wagę do wysokiej jakości wykonania. Możemy pochwalić się, że wszystkie cylindry szklane powstały w Polsce i zostały wyprodukowane z wyjątkowo solidnego szkła. Ponadto podczas produkcji unikamy wykorzystywania ołowiu oraz innych metali ciężkich.

Cylindry do przechowywania żywności

Kształt cylindra idealnie sprawdza się również w serii naszych szklanych pojemników do przechowywania żywności. Szczególnie uniwersalne są w tym przypadku przezroczyste pojemniki z drewnianą przykrywką, które możemy wykorzystać do produktów, których ilość chcemy znać na bieżąco. Jeśli jednak nie chcemy odkrywać zawartości i zachować nutę tajemniczości w naszej kuchni, warto skorzystać z czarnych, matowych, szklanych pojemników, które cieszą się popularnością ze względu na staranne wykonanie. Cylinder doskonale nadaje się również do przechowywania podłużnych produktów, takich jak makaron spaghetti, stając się jednocześnie stylową dekoracją kuchenną.