Cylindry szklane

Wyświetlanie 1–12 z 16 wyników

Nie ma ani krzty wątpliwości, że rośliny stanowią świetne uzupełnienie aranżacji, niezależnie od obranego stylu. Nie dość, że prezentują się estetycznie i wprowadzają powiew świeżości do pomieszczenia, to jeszcze mogą oczyszczać powietrze, a tym samym wpływać korzystnie na samopoczucie domowników. W większości przypadków jednak wszelka zieleń ląduje w klasycznych wazonach albo doniczkach. Warto jednak pokusić się o bardziej nietuzinkowe rozwiązanie.

Przełam schemat i wybierz cylinder szklany

Cylindry szklane wyglądają podobnie do wazonów, ale wyróżniają się konstrukcją w kształcie walca. Dzięki temu na spodzie znajduje się więcej miejsca do zagospodarowania. W tym przypadku można dobrać przeróżne dekoracje. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. W ramach inspiracji możesz jednak zapoznać się z poniższymi propozycjami.

Najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest umieszczenie w środku ciętych kwiatów. Przejrzysta i smukła konstrukcja sprawią, że bukiet prezentuje się estetycznie i okazale. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w środku postawić niewielką osłonkę z rośliną doniczkową. Dopóki nie osiągnie ona większych rozmiarów, cylinder szklany z powodzeniem może być jej domem. Taka forma dekoracji na pewno zwróci uwagę Twoich gości i niejednemu wpadnie w oko. Wszak nie co dzień widuje się rośliny doniczkowe umieszczone we wnętrzu wazonu.

W przypadku zieleni warto też zwrócić uwagę na jeszcze jeden wariant, określany jako las w szkle. Ta koncepcja polega na rozmieszczeniu w naczyniu kamyków oraz drobnych roślin leśnych. Przy odrobinie wyczucia może robić piorunujące wrażenie. Jeżeli jednak poszukujesz zupełnie innego rozwiązania, spróbuj umieścić w środku świeczkę.

Powyższe zastosowania dotyczą głównie pomieszczeń użytkowych, ale cylindry szklane doskonale odnajdą się też w warunkach kuchennych. Analogicznie do roślin doniczkowych, mogą tam posłużyć do osłonięcia domowego ogródka z ziołami. Ponadto cylindry szklane stanowią też praktyczne narzędzie do przechowywania drobnych oraz sypkich przedmiotów. Do środka możesz nasypać kawy, płatków śniadaniowych albo niewielkich cukierków. Przy takich zastosowaniach w szczególności polecamy warianty z plastikowym bądź korkowym wieczkiem.

Cylindry szklane o jakości premium

Przy tworzeniu szklanych akcesoriów przywiązujemy szczególną wagę do wysokiej jakości wykonania. Możemy pochwalić się, że wszystkie cylindry szklane powstały w Polsce i zostały wyprodukowane z wyjątkowo solidnego szkła. Ponadto podczas produkcji unikamy wykorzystywania ołowiu oraz metali ciężkich.