Szkło użytkowe

Wyświetlanie 1–12 z 171 wyników

Szkło użytkowe ma wiele twarzy. W tej kategorii można wyróżnić naczynia o zróżnicowanej wielkości, które będą służyły do odmiennych zastosowań. Istnieje jednak wspólny mianownik łączący wszystkie produkty określane jako szkło użytkowe. Nasz sklep internetowy stawia na uniwersalny i ponadczasowy design.

Przeważającą większość oferty stanowią produkty wykonane z bezbarwnego i przejrzystego szkła. Dzięki temu naczynia bez trudu skomponują się z wystrojem Twojego domu – niezależnie, czy stawiasz na klasyczny, czy też nowoczesny wystrój. Dopełnieniem naszej propozycji jest szkło użytkowe utrzymane w stonowanej kolorystyce, które również bardzo łatwo można dopasować do szerokiej gamy aranżacji.

Jakie produkty można znaleźć w kategorii szkło użytkowe?

Trzon ofert stanowią różnorodne szklanki – podzielone według kategorii niskie szklanki i wysokie szklanki. Służą głównie do podawania wody, soków owocowych oraz napojów orzeźwiających. Niektóre zostały stworzone z myślą o serwowaniu alkoholu. Pojawia się też kilka modeli szklanek wykonanych z grubszego szkła, które umożliwiają przygotowanie gorących napojów, takich jak kawa bądź herbata.

Oczywiście szkło do codziennego użytku to nie tylko szklanki. Nasz sklep internetowy oferuje również szeroką gamę innych produktów w tym zakresie. Wśród nich można wyróżnić między innymi dzbanki, karafki, kieliszki, pojemniki, miski, salaterki a także talerze. Wszystkie produkty możesz kupić w niewielkich kompletach albo dużych zestawach, które pozwolą na zaopatrzenie nawet całej restauracji.

Szkło użytkowe na medal

Naszym priorytetem jest dostarczanie schludnych i funkcjonalnych produktów, które charakteryzują się również wysoką jakością wykonania. Oferowane naczynia są wytwarzane na terenie Polski z użyciem starannie dobranych surowców. W procesie produkcji stronimy od wykorzystywania ołowiu oraz innych metali ciężkich. Wymienione czynniki sprawiają, że wytworzone szkło charakteryzuje się nienaganną wytrzymałością. Co więcej, może ono być z powodzeniem czyszczone w zmywarce. Nie musisz obawiać się więc o potłuczenie albo zmatowienie ścianek.

Szkło do przechowywania żywności

Nie możemy oczywiście zapomnieć o pojemnikach do przechowywania żywności, w których produkty zachowują naturalne właściwości i świeżość zanim trafią na talerze i do szklanek. Dzięki połączeniu szkła oraz szczelnych drewnianych pokrywek nasze pojemniki doskonale chronią żywność przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak wilgoć, czy też ratują ją przed zeschnięciem. W naszej szerokiej ofercie posiadamy pojemniki w wielu wariantach kolorystycznych oraz w różnych rozmiarach, w których przechowasz takie produkty jak herbata, kawa, cukier, sól, przyprawy i wiele innych. Szerzej o naszych pojemnikach przeczytasz na blogu: Szklane pojemniki na żywność – dekoracja i praktyczność.

Szklanki do domu

Przy wyborze szklanek do domu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na pojemność szklanek, która powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb oraz do konkretnych napojów – inne wybierzemy szklanki do wody a a inne szklanki do soków. Po drugie, warto wybrać szklanki o ergonomicznym kształcie, które będą wygodne w użytkowaniu. Po trzecie, warto zwrócić uwagę na design szklanek, aby pasowały do stylu i wystroju wnętrza domu. Tutaj możemy nieco zaszaleć – dzięki malowanym szklankom do napojów (np. w kolorach pastelowych lub klasycznej czerni – najlepiej w macie).