Sitodruk na szkle użytkowym i dekoracyjnym

Sitodruk na szkle

Sitodruk na szkle to technika, która umożliwia przenoszenie stosunkowo dużych, nieprzezroczystych obrazów, wzorów na różne powierzchnie materiałów szklanych. Ten proces drukowania obejmuje tworzenie szablonu na siatkowym ekranie i “przepychanie” atramentu w celu utworzenia nadruku projektu na szklanej powierzchni umieszczonej pod spodem.

Sitodruk na szkle jest obecnie popularną techniką, ponieważ zapewnia żywe kolory nawet na ciemniejszych szklanych powierzchniach. Atrament użyty w procesie układa się warstwami na szklanej powierzchni, nadając wydrukowi przyjemną w dotyku strukturę.

Metoda ta jest również popularna, ponieważ ułatwia drukarzowi wielokrotne powielanie projektu. Ponieważ jeden szablon może być używany do wielokrotnego powielania wzoru, jest idealny do tworzenia replik.

Zalety sitodruku na szkle

Niewątpliwą zaletą tej techniki jest to, że w wyniku procesu wytwarzania, szkło z nadrukiem sitowym uzyskuje większą wytrzymałość, staje się bardziej odporne na szok termiczny oraz na naprężenia wynikające ze zmian temperatury. Wykonany w tej technice wzór nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem zadrapania, chemicznych detergentów czy też promieniowania UV. Będzie też znacznie bardziej odporny na wilgoć, a co za tym idzie, przez długi czas będzie prezentował się jak nowy, ciesząc oczy niezmienną intensywnością barw.

Przeznaczenie produktów szklanych z nadrukiem sitodrukowym

Metoda ta sprawdza się idealnie w przypadku nietuzinkowych gadżetów reklamowych bądź unikalnych produktów przeznaczonych bezpośrednio do sprzedaży. Jest też doskonałym sposobem na branding produktów szklanych.

W GotGlass tworzymy nadruki na szkle dekoracyjnym – głównie na: świecach zapachowych, doniczkach, osłonkach a także na szkle użytkowym: pojemnikach do przechowywania żywności.

sołonki-sitodruk

Osłonki, donice z nadrukiem sitodruk

świece-sitodruk

Świece zapachowe z nadrukiem sitodruk

pojemniki-żywność-sitodruk

Pojemniki na żywność z nadrukiem sitodruk

Nadruki na szkle w technologii sitodruku wykonujemy ze wzoru podesłanego od klienta. Może to być logotyp lub też inny wzór dekoracyjny. Na podstawie nadesłanych materiałów nasz grafik przygotowuje wizualizacje na konkretnym, wybranym przez klienta artykule.  Używamy w druku sitodrukowym maksymalnie 4 kolorów, pracujemy na wzorniku pantone. Co istotne, wykonujemy też na życzenie klienta prototyp, który wysyłamy do zatwierdzenia. Minimalne zamówienie to 300 szt. jednego rodzaju produktu.

Chcesz otrzymać
15% zniżki?*

*na pierwsze zakupy
**nie dotyczy kategorii: oferty hurtowe

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA

Czarne szkło 2 szt. wystrój kuchni

Bądź na bieżąco z nowościami
i promocjami na szkło
dekoracyjne i użytkowe!

Zapisując się do naszego newslettera, akceptujesz naszą
Politykę Prywatności i Regulamin Sklepu.