Przechowywanie żywności wskazówki – cz. 2

Zapraszamy na drugą część naszego poradnika dotyczącego przechowywania żywności w kuchni.

Przechowuj podobne przedmioty razem

Mamy nadzieję, że dzięki poprzedniej części naszego poradnika sklasyfikowałeś już swoje produkty spożywcze i sprawdziłeś daty ważności pod kątem duplikatów. Teraz dochodzimy do sposobu przechowywania żywności w Twojej kuchni. Cały myk polega na ustawieniu szafki lub półek w taki sposób, aby trzymać razem podobne produkty z tej samej grupy artykułów spożywczych. Przechowywanie „podobnych z podobnymi” nie tylko ułatwi przechowywanie żywności, ale także pozwoli zaoszczędzić miejsce i uniknąć niewygodnych i źle wyglądających, pustych miejsc. Znacznie łatwiej jest też znaleźć konkretny produkt w swojej szafce, jeśli wiesz, że przechowujesz go z innymi z tej samej grupy.

Kiedy przechowujesz jedzenie w swojej kuchni, musisz również wziąć pod uwagę jak często używasz dany produkt. Możesz nie używać regularnie pudełka z mieszanką do ciast, ale jeśli masz małe dzieci w domy to na pewno codziennie potrzebujesz pudełka z płatkami. To samo dotyczy przypraw – jeśli często gotujesz w domu to musisz mieć łatwy i szybki do nich dostęp podczas samego gotowania.

Wygoda jest również kolejnym aspektem do rozważenia w tym zakresie. Jeśli potrzebujesz cukru, herbaty, płatków śniadaniowych lub kawy każdego ranka na śniadanie, możesz pilnie potrzebować dostępu do zapasowego pudełka lub słoika w spiżarni, ponieważ spóźniasz się do pracy. Dlatego przedmioty codziennego użytku muszą być umieszczone z przodu lub na osobnej półce, gdzie są łatwo dostępne.

Należy pamiętać, że nie wszystkie przedmioty mogą stać koło siebie. Przechowywanie mocnych przypraw razem z mieszankami do ciast i mąki nie jest dobrym pomysłem, ponieważ mąka i suche składniki pochłaniają zapach przypraw. Podobnie ziemniaki i cebula pochodzą z ziemi, ale trzymaj je razem w tym samym koszu, a szybciej się zepsują. Cebula i czosnek jednak z łatwością trzymają się razem w koszu lub torbie.

Trzymaj produkty w pojemnikach na żywność

Przechowywanie suchych składników w ich oryginalnych opakowaniach przez dłuższy czas może spowodować inwazję owadów lub szkodników. Tak więc jednym z wielu sposobów na zorganizowanie swojej kuchni jest przenoszenie suchych przypraw, mąki, cukru, ryżu i innych produktów do słoików i pojemników do przechowywania. To nie tylko zwiększa estetykę Twojej kuchni lub spiżarni, ale także zapobiega zepsuciu żywności. Upewnij się, że wszystkie słoiki są zamknięte pokrywkami, aby uniknąć przyciągania szkodników. Doskonale sprawdzą się drewniane dekielki, które są w naszej ofercie.

Dodatkowo, jeśli lubisz odmierzać mąkę lub ryż za pomocą filiżanki lub kubka, postaw na słoiki z szerszymi otworami, które pozwolą Ci łatwo to robić według własnych upodobań.

Oznacz w czytelny sposób swoje słoiki i inne pojemniki

Za każdym razem, gdy przechowujesz produkty spożywcze w kuchni, zwłaszcza gdy przenosisz je do słoików i pojemników powinieneś odpowiednio je etykietyować. Chociaż zawsze wiesz, co przechowujesz wdanym słoiku, to najważniejszą rzeczą o której na pewno nie będziesz pamiętać jest data przydatności do spożycia. Polecamy ją wpisać – nawet na jakiejś samoprzylepnej etykietce. Będziesz mieć pewność, że to co jesz, jest zawsze w dacie ważności.

 

 

Chcesz otrzymać
15% zniżki?*

*na pierwsze zakupy
**nie dotyczy kategorii: oferty hurtowe

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA

Czarne szkło 2 szt. wystrój kuchni

Bądź na bieżąco z nowościami
i promocjami na szkło
dekoracyjne i użytkowe!

Zapisując się do naszego newslettera, akceptujesz naszą
Politykę Prywatności i Regulamin Sklepu.