Wielki powrót kolorowego szkła

Wielki powrót kolorowego szkła

Tren alert 🙂 kolorowe szkło powraca, a każdy dom czy biuro potrzebuje dodatkowych kolorów 🙂

Szkło i praktyka dmuchania szkła sięgają wieków wstecz, ale ten trend w dzisiejszych czasach jest redefiniowany w niesamowity sposób, a co najważniejsze, pokochali go nie tylko profesjonalni dekoratorzy.

Kolorowe szkło: trochę historii

Kolorowe szkło jest obecnie widoczne w wielu dziedzinach projektowania, w tym w meblach, akcesoriach domowych i biżuterii.

Wykorzystane w ten sposób szkło nie jest jednak nowym trendem, a jedynie przeżywa w ostatnich kilku latach swój prawdziwy renesans. W latach 50. i 60. kolorowe szkło była na topie! Nowożytna epoka połowy wieku obfitowała w jaskrawo kolorowe przedmioty dekoracyjne, które emanowały pozytywnym nastawieniem tamtego okresu.

Pochodzący z Rzymu materiał zyskał ostatnio popularność wśród światowej sławy projektantów, takich jak Patricia Urquiola i Nendo, którzy używali kolorowego szkła do tworzenia kolekcji dla Glas Italia w ciągu ostatnich kilku lat. Być może to właśnie dzięki nim, w czasach obecnych szkło kolorowe stało się nieodzownym elementem wystroju każdego domu.

Kolorowe szkło: jak używać go w domu?

Jak każdy trend, dla osób, które poszukują czegoś innego dla swojego domu, polega na dobrej zabawie i może być interpretowany na wiele różnych sposobów z różnymi efektami. Pomagają w tym producenci różnego rodzaju akcesoriów wykonanych właśnie z tego rodzaju szkła. Zaczynając od zwykłych wazonów szklanych, które mogą być nie tylko kolorowe ale i matowe lub błyszczące, całych zestawów talerzy i misek, na elementach mebli kończąc.

Wielki powrót kolorowego szkła

Najważniejsze to stworzyć idealny dla siebie nastrój. Jeśli mamy białe lub pastelowe (skandynawskie) ściany, to żywe i soczyste kolory dodatków w sposób znaczący uatrakcyjnią wygląd każdego wnętrza. Ostatnimi czasy, bardzo subtelnym, acz znaczącym akcentem są świece zapachowe. Można z nich korzystać do woli i w dowolnej liczbie przez co nawet „zwykły” stolik kawowy może nabrać zupełnie innego kształtu. Wazony szklane kolorowe w idealny sposób się taką kompozycję wpasują.

Odwrotny efekt można osiągnąć, używając kolorowego szkła, aby nadać pomieszczeniu tak zwany centralny punkt. Świetnym sposobem na osiągnięcie tego jest dodatkowe, sztuczne oświetlenie. Czy to na stole, ścianie, suficie czy podłodze.

We wspomnianych wcześniej kolorach ścian powinniśmy wybierać oświetlenie wyraziste. Prostym sposobem na zaimplementowanie tego jest zawieszenie wisiorków nad stołem jadalnym lub ławą kuchenną. Obszary te mogą poradzić sobie z żywiołowością, podczas gdy przestrzenie takie jak sypialnie mogą zyskać na bardziej stonowanym, tonalnym podejściu.

Wybrane w bogatej kolorystyce światła potrafią dosłownie rozjaśnić Twoją przestrzeń!

Efekt WOW

Prostym, ale bardzo skutecznym sposobem na wprowadzenie kolorowego szkła do domu jest użycie go jako materiału w łazience lub kuchni. Może być używany jako panel, parawan prysznicowy lub zlewozmywak. „Biała” łazienka wcale nie musi być nudna! Dodatkiem w tym przypadku mogą być zarówno wspomniane wcześniej świece zapachowe ale i inne dodatki, które uatrakcyjnią tą przestrzeń.

Wypróbujcie też wprowadzenie efektownych zestaw szklanek i kieliszków, tak aby przy następnej następnej kolacji z przyjaciółmi poczuli się wyjątkowo. W naszej ofercie znajdziecie na chociażby nowoczesny zestaw sześciu szklanek wraz z karafką do wody w kolorze czarnym! Gwarantujemy, że zrobicie na gościach odpowiednie wrażenie.

Wielki powrót kolorowego szkła

Idealnym dopełnieniem każdej kuchni będą chociażby kolorowe talerze i miski.

Wielki powrót kolorowego szkła

Kolorowe szkło powraca, i to powraca w wielkim stylu. Sprawdźcie naszą ofertę malowania szkła – jesteśmy w stanie zrobić w tej kwestii bardzo dużo.

Wielki powrót kolorowego szkła

Chcesz otrzymać 15% zniżki ?*

*na pierwsze zakupy

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA

Zapisując się do naszego newslettera akceptujesz naszą polityką prywatności i Regulamin sklepu.