Szklanki do drinków i koktajli

Organizacja przyjęć lub spotkań towarzyskich dotyczy zadbania o każdy szczegół. Gospodarze pragną wykazać się troską o każdego gościa i zapewnić mu pełen komfort. To także przygotowanie potraw i nakrycie stołu z uwzględnieniem zasad etykiety. Oczywiście jeśli jest to luźne spotkanie w sprawdzonym gronie, nikt nie będzie rozliczał nas z zasad savoir vivre, ale warto postarać się, aby wszystko było takie, jak należy. Urządzając przyjęcia okolicznościowe, dużą wagę przykłada się do nakrycia stołu. To on jako pierwszy skupia uwagę gości. Ważne jest więc nie tylko samo podanie potraw, ale oprawa dookoła. Dlatego warto pamiętać, iż na zaserwowane jedzenie nie tylko wpływa zmysł smaku, ale też wzroku.

Nakrycie stołu to obrus, zastawa, odpowiednio dobrane naczynia, dodatki i dekoracje. Jeśli chcemy stanąć na wysokości zadania, musimy dokładnie wiedzieć, jaki rodzaj naczynia pasuje do potrawy, trunku lub napoju. Ponadto trzeba pamiętać, że piękna zastawa i naczynia także mogą same w sobie stanowić element dekoracyjny stołu. Piękna stylizacja świadczy o guście i klasie gospodarzy. Takie przyjęcia długo się wspomina.

Goście, goście…czyli szkło koktajlowe na stole

Każdy rodzaj potrawy lub napoju wymaga odpowiednio do tego przystosowanych naczyń lub sztućców. Wychodząc naprzeciw ogólnie przyjętym zasadom, należy właściwie wyposażyć stół na przyjście gości. Zastanawiając się, jakie powinno być szkło koktajlowe do napojów owocowych, a jakie szkło do drinków, warto skorzystać z podpowiedzi na stronie naszego sklepu, gdzie dokładnie opisane są wszystkie produkty zgodnie z ich przeznaczeniem. Dzięki temu uda się uniknąć towarzyskiej wpadki.

Szklanki do koktajli wyglądają inaczej niż tradycyjny zestaw szklanek do whisky. Koktajl może stanowić rodzaj deseru. Szkło koktajlowe może przybierać postać smukłych kieliszków na zgrabnej nóżce. Kieliszki koktajlowe doskonale oddają aromat i smak swej zawartości. Cała kompozycja prezentuje się wówczas okazale. Szkło zazwyczaj jest przeźroczyste, aby można było zobaczyć koktajl w całości. Daje to szczególny efekt wtedy, gdy koktajl jest warstwowy. Koktajle mogą stanowić napoje alkoholowe lub pozbawione alkoholu. Wszystko zależy od osobistych preferencji oraz od tego dla kogo jest serwowany dany napój.

Ciekawym pomysłem są szklanki do mojito, napoju serwowanego w wersji z procentami i bez. Mojito w każdej odsłonie występuje w towarzystwie świeżej mięty i limonki, co doskonale komponuje się w szklance. Zielone zabarwienie napoju wygląda imponująco. Ponadto odpowiednio dobrane szkło pozwala na uwolnienie wyjątkowego aromatu napoju.

Czerpiąc z natury – szklanki do koktajli owocowych

Koktajle owocowe są niezwykłą uczta dla podniebienia szczególnie w okresie, gdy jest dostęp do świeżych owoców. Kompozycje jakie można uzyskać to kwestia potęgi wyobraźni. Szklanki do koktajli pozwalają na ukazanie jak kreatywnie można korzystać z zasobów natury, która obdarowuje nas bogactwem kolorowych i smacznych owoców. Przeźroczyste szkło nic nie ukrywa.
Korzystając z obfitych zasobów lata można tworzyć najrozmaitsze receptury orzeźwiających koktajli. Pozwalają one chłodzić się w upalne dni, gdy słońce nie ma litości. Ponadto koktajle owocowe są bogactwem witamin, które są niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju organizmu. Podczas upału ciało człowieka się poci i dlatego ważne jest, aby uzupełniać ilość płynów w organizmie. Dzięki temu można uniknąć odwodnienia, które stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet i życia. Ciekawą propozycją są także koktajle warzywne, które również staja się coraz bardziej popularne. Wyciskanie soku z buraka lub marchwi to doskonała pożywka dla wszystkich, którzy chcą w naturalny sposób zaaplikować swojemu organizmowi zastrzyk witamin.

Gdzie kupić szklanki do drinków?

Nasz sklep oferuje cały wachlarz produktów, które są dostosowane do różnorodnych potrzeb. Rodzaje naczyń są dostosowane do różnorodności napojów jakie można serwować. Można znaleźć szkło do danego rodzaju drinków. Dzięki takim rozwiązaniom można przygotować każde przyjęcie towarzyskie. Kształt i rodzaj szkła ma ogromne znaczenie, aby z danego napoju wyciągnąć to, co w nim najlepsze. Chodzi tutaj przede wszystkim o smak i aromat. To potęguje wrażenia. Poza tym nie bez znaczenia jest estetyka podania, szczególnie jeśli ma być to koktajl z kilku składników. Należy pamiętać, iż wrażenie wizualne również ma wpływ na odbieranie smaku napoju. Dlatego warto skompletować swoje zasoby naczyń, aby można było eksperymentować z przepisami na drinki, napoje czy koktajle. Warto przed urządzeniem przyjęcia w swoim domu sprawdzić czy w szafce znajdują się szklanki na drinki lub szklanki do koktajli. Trzeba pamiętać, że goście mogą mieć różnorodne upodobania smakowe i trzeba, jak na dobrego gospodarza przystało, tym wymaganiom sprostać.

Kompletując zestaw szklanek

Porządki w kuchni są doskonałą okazją do sprawdzenia, co jest potrzebne, czego można się już pozbyć i co należy jeszcze nabyć. Analizując swoje zasoby wiemy po prostu co jeszcze mogłoby okazać się pożytecznym. Tym bardziej, że intensywne eksploatowanie naczyń i urządzeń wpływa na ich wygląd lub działanie. Produkty ze szkła mogą też się naturalnie eliminować poprzez zbicie. Takich wypadków niestety nie unikniemy. Dlatego przegląd szafek pozwala na swoistą inwentaryzację w kuchni. Dzięki temu można dokupić potrzebny zestaw szklanek lub nabyć pojedyncze egzemplarze wybranych naczyń. Taki przegląd podczas gruntownych porządków powoduje, że nie jesteśmy zaskoczeni ilością swoich naczyń w sytuacji, gdy przyjdzie nam przygotowywać imprezę, spotkanie towarzyskie lub przyjęcie. Warto zwracać uwagę na jakość nabywanych produktów. Wszystkie naczynia oferowane przez nasz sklep są wykonane z wysokiej jakości szkła, które nadają się do mycia w zmywarce. To dodatkowy atut, ponieważ szczególnie po dużych przyjęciach mycie ręczne jest bardzo czasochłonnym zajęciem. Zmywarka wyręcza człowieka w tym nieprzyjemnym obowiązku. Poza tym jest też korzystna pod względem ekonomicznym, ponieważ minimalizuje zużycie wody.

Przyjęcie towarzyskie czyli jakie szklanki do drinków?

Niska szklanka do drinka wykonana z przeźroczystego szkła nada się między innymi do serowarnia whisky. Odnajdą się też przy podawaniu trunków, które nie wymagają dodatku innych napojów. Takie zazwyczaj serwuje się z kostkami lodu. Klasyczny kształt i grube szkło idealnie pasują do tego wyjątkowego, mocnego trunku. Takie szklanki też będą pasować do każdej stylizacji, ponieważ zawierają w sobie klasyczny minimalizm. Nabierają wymiaru ponadczasowości. Dzięki temu mogą towarzyszyć w różnych okolicznościach przez długie lata. Longdrink czyli długie szklanki odnajdą się doskonale przy podawaniu drinków lub napojów. Napitek ozdobiony plastrem cytrusa lub liściem świeżych ziół będzie się w takiej szklance prezentował wyjątkowo okazale.

Pomysł na prezent – szklanki na drinki

Zastanawiając się co zakupić w prezencie można wybrać upominek, który okaże się użyteczny i dzięki temu będzie dla obdarowanego niezwykle przydatnym przedmiotem. Szklanki na drinki są elementem, który znajdujemy na wyposażeniu praktycznie każdego domu i są one wykorzystywane przy uczczeniu różnego typu uroczystości i wydarzeń. Można także wybrać inny zestaw naczyń przeznaczony do różnego rodzaju napojów. Wysoka jakość produktu uczyni z niego wyjątkowy prezent. Zestaw szklanek wykonany z przeźroczystego szkła cechujący się minimalizmem, zawsze będzie zawierał w sobie ponadczasową elegancję. Warto pamiętać, że takie upominki są uniwersalne, nadają się dla kobiet i mężczyzn.
Uniwersalizm szklanych naczyń odnosi się także do rodzaju uroczystości, z której to okazji ofiarowujemy prezent. Stylowo zapakowany zestaw naczyń będzie doskonałą propozycją na wszelkiego rodzaju jubileusze. Ze szklanek korzysta każdy, więc upominek łączy w sobie wymiar pożyteczny z dekoracyjnym. Piękny i stylowy zestaw kieliszków koktajlowych może stanowić znakomitą dekorację dla przeszklonej witrynki w salonie. Nie wszystkie naczynia są używane na co dzień. Niektóre są wyjmowane tylko wtedy, aby uczcić ważność danego wydarzenia, wznieść toast.

Chcesz otrzymać
15% zniżki?*

*na pierwsze zakupy
**nie dotyczy kategorii: oferty hurtowe

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA

Czarne szkło 2 szt. wystrój kuchni

Bądź na bieżąco z nowościami
i promocjami na szkło
dekoracyjne i użytkowe!

Zapisując się do naszego newslettera, akceptujesz naszą
Politykę Prywatności i Regulamin Sklepu.