Pojemniki szklane do przechowywania żywności

Pojemnik w formie słoika na sypkie produkty

Szklane opakowania coraz częściej towarzyszą nam w codziennym życiu. W dobie rosnącego zainteresowania ekologią i ekologicznym stylem życia, opakowania szklane do żywności stają się coraz bardziej popularne. Szklane słoiki czy butelki są doskonałym materiałem opakowaniowym do żywności, kosmetyków czy innych produktów przemysłowych.

Co można przechowywać w szklanych opakowaniach?
W każdej kuchni znajdują się produkty spożywcze wymagające odpowiedniego przechowywania zaraz po ich otwarciu. W szklanych pojemnikach można przechowywać każdy rodzaj żywności, nie tracąc przy tym ich właściwości, takich jak smak, skład chemiczny czy zapach. Co więcej, szkło nie reaguje chemicznie z zawartością opakowania ani z otoczeniem, dzięki czemu pozwala na dłuższe zachowanie wartości odżywczych produktów spożywczych, chroniąc je np. przed działaniem promieni słonecznych (szkło kolorowe). Słoiki szklane można wykorzystać przede wszystkim do pakowania i przechowywania przetworów owocowych, warzywnych, mięsnych, a także różnego rodzaju kremów do smarowania kanapek, miodu lub masła. Z kolei w szklanych butelkach z powodzeniem przechowamy wszelkiego rodzaju płyny, takie jak alkohole oraz wysokiej jakości oleje roślinne. Ich niewątpliwą zaletą jest również to, że świetnie wyglądają!

pojemniki-na-zywnosc

Skoro już poruszyliśmy temat wyglądu szkła użytkowego to w naszej ofercie znajdziecie pojemniki szklane charakteryzujące się wyjątkowo uniwersalnym i ponadczasowym wyglądem. To zasługa klasycznych kształtów oraz stonowanych kolorów opartych na najnowszych trendach. Dzięki temu naczynia mogą z powodzeniem urozmaicić różnorodne aranżacje wnętrz. Pojemniki szklane stanowią również ciekawą alternatywę dla klasycznych wazonów. Naczynie takie sprawdzi się idealnie jako las w szkle, czyli mieszankę roślin, kamyków i innych elementów leśnego poszycia.

Opakowania szklane są bezpieczne i higieniczne

Szkło jest materiałem bezpiecznym nie tylko dlatego, że nie wchodzi w reakcję ze środowiskiem ani jego zawartością, ale także dlatego, że nie zawiera żadnych szkodliwych substancji chemicznych, które mogłyby przedostać się bezpośrednio do żywności, np. po podgrzaniu. Dzięki temu opakowania szklane gwarantują, że żywność nie zostanie zanieczyszczona niepożądanymi związkami chemicznymi. Co więcej, struktura szkła znacznie ułatwia utrzymanie butelek czy słoików w czystości. Idealnie gładki materiał nie stwarza środowiska sprzyjającego namnażaniu się bakterii. Ponadto szklane pojemniki można łatwo zdezynfekować wrzącą wodą lub parą.

Opakowania wykonane ze szkła są niezwykle trwałe i bardzo wolno się rozkładają. Szacuje się, że proces ich rozpadu trwa nawet 4000 lat, co czyni szkło idealnym materiałem do wielokrotnego recyklingu. Wykorzystanie i segregacja opakowań szklanych pozwala dbać o środowisko, ponieważ wyrzucona szklana butelka czy słoik może wrócić do procesu produkcyjnego po ok. 60 dniach. Dlatego warto w miarę możliwości używać szklanych opakowań do żywności, naprzemiennie z opakowaniami z tworzyw sztucznych.

Zachęcamy do skorzystania z naszej szerokiej oferty szkła użytkowego 🙂

Chcesz otrzymać
15% zniżki?*

*na pierwsze zakupy
**nie dotyczy kategorii: oferty hurtowe

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA

Czarne szkło 2 szt. wystrój kuchni

Bądź na bieżąco z nowościami
i promocjami na szkło
dekoracyjne i użytkowe!

Zapisując się do naszego newslettera, akceptujesz naszą
Politykę Prywatności i Regulamin Sklepu.