Na co zwrócić uwagę przy wyborze szklanek do domu?

Wysoka karafka przezroczysta z lemoniadą

Jakie szklanki do domu?

Wybór szklanek do domu zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i potrzeb. Mamy szeroki wybór szklanek z przeznaczeniem do domu: szklanki niskie, szklanki wysokie, szklanki przezroczyste lub kolorowe. Najnowszym trendem w aranżacji wnętrz jest używanie szklanych akcesoriów w naturalnych kolorach, takich jak żółty, niebieski czy zielony (szczególnie w jasnych odcieniach, wręcz transparentnych), aby wprowadzić do wnętrza elementy natury.

Przy wyborze szklanek do domu, należy kierować się kilkoma czynnikami:

  1. Przeznaczenie szklanek: szklanki do codziennego, domowego użytku powinny być wytrzymałe i odporne na zarysowania. Powinny być też przeznaczone do bezpiecznego mycia w zmywarce. Szklanki do użytku formalnego powinny natomiast być eleganckie i często wykwintne/ozdobne.
  2. Wielkość szklanek: Szklanki powinny być dostosowane do napojów jakie będą w nich serwowane. Wysokie szklanki idealnie sprawdzą się do użytku na co dzień, a szklanki niskie są wygodne do używania podczas formalnych okazji.
  3. Wzór szklanek: Szklanki mogą być gładkie lub mieć wzór. Mogą być wąski i podłużne. Wykończenie może być zatapiane, nieszlifowane, zaokrąglone
  4. Kolor szklanek: Przyjęło się, że szklanki są przeważnie przezroczyste. Niemniej ostatnio modne jest połączenie przezroczystości z kolorami – szczególnie takimi, które rozjaśniają wnętrze: żółte, zielone czy niebieskie.

Szklane elementy zastawy stołowej

Dlaczego warto wybrać komplet szklanek z karafką?

Komplety szklanek z karafkami to popularny wybór do użytku domowego. Z prostej przyczyny – funkcjonalność oraz dekoracja stołu. O wiele przyjemniej jest podać gościom zaproszonym do naszego domu wodę w postaci karafki oraz dopasowanych do niej kompletem szklanek.

Szklanki duże i niskie niebieskie z karafką

Przy wyborze takiego zestawu należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników:

  1. Pojemność: Warto wybrać zestaw z karafką i szklankami o pojemności np. karafka 1,5 l i szklanki po 590 ml.
  2. Design: Dostępne są komplety szklanek wraz z karafką w różnych stylach, od nowoczesnych po klasyczne, zatem istotne jest ich dopasowanie do swojego wnętrza, np. wnętrza salonu lub kuchni
  3. Funkcjonalność: Warto wybrać komplet szklanek i karafki, który jest łatwy do czyszczenia w zmywarkach,

Komplety szklanek z karafką z punktu widzenia praktyczności będą idealnym wyborem, który w istotny sposób ułatwią serwowanie i podawanie napojów w każdym domu.

Chcesz otrzymać
15% zniżki?*

*na pierwsze zakupy
**nie dotyczy kategorii: oferty hurtowe

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA

Czarne szkło 2 szt. wystrój kuchni

Bądź na bieżąco z nowościami
i promocjami na szkło
dekoracyjne i użytkowe!

Zapisując się do naszego newslettera, akceptujesz naszą
Politykę Prywatności i Regulamin Sklepu.