Kieliszek, kufel czy pokal do piwa? Rodzaje szklanek do piwa

Piwo jest napojem alkoholowym, którego receptura oparta jest na słodzie, chmielu, drożdżach i kilku innych dodatkach. Całość stanowi kompozycję, która charakteryzuje się specyficzną goryczką. Dzięki swoim walorom smakowym piwo stało się napitkiem rozpowszechnione na całym świecie i popyt na nie wcale nie słabnie. Złocisty kolor i charakterystyczna pianka rozkochały ludzi na całej szerokości geograficznej.

Piwo ma długą historię. Istnieje także teoria, że to za sprawą tego wyjątkowego napoju człowiek widział cel w uprawie pszenicy. Stereotypowa wiedza o piwie sytuuje ten trunek głównie w rękach mężczyzny. Piwo w kuflu stanowić ma męski atrybut. Jednakże nie należy identyfikować tego napitku wyłącznie z jedną płcią.

Kobiecość czy męskość? – rola płci w kontekście spożywania piwa

Jak pokazuje współczesność równouprawnienie objawia się w wielu płaszczyznach życia. Tak więc są gatunki piwa, które są dedykowane szczególnie kobietom. Są to trunki o łagodniejszym smaku z dodatkiem nut owocowych. Wychodząc naprzeciw wszelkim oczekiwaniom można także dzisiaj mówić o piwie bezalkoholowym. Taki napój jest pozbawiony zawartości alkoholu, ale zachowuje walory smakowe. Jest przeznaczony dla osób, które szczególnie z przyczyn zdrowotnych muszą się wyzbyć sięgania po alkohole lub dla tych, którzy nie mogą w danej okoliczności alkoholu spożywać. To analogicznie jak z kawą bez zawartości kofeiny. Pozostaje smak i aromat, ale brak czynnika energetycznego, który z rożnych przyczyn musi zostać wykluczony.

Kultura spożywania piwa. Jak i gdzie wypija się piwo?

Piwo jeszcze do niedawna nie kojarzyło się z wyrafinowanym trunkiem. Raczej było upowszechnione wśród najmniej wysublimowanej klienteli. Jednakże dzisiaj ten obraz ulega zmianie. Smakosze piwa doszukują się w nim określonych nut smakowych, przypisując jednym gatunkom wyższą rangę niż innym. Jednakże gatunki piwa z uwagi na specyfikę smaku i aromatu mogą tych wybornych smakoszy podzielić. Smak to przecież kwestia gustu, więc zdania mogą być różne.

Pojawiają się zróżnicowane rodzaje piwa, co ma też odniesienie w cenach danego produktu. Zostały też wyodrębnione określone naczynia do spożywania piwa. Dzięki temu piwo zyskuje już inny wymiar niż gdy jest spożywane wprost z opakowania w jakim je wyprodukowano – butelka lub puszka. Szkło do piwa zaczyna przybierać różne formy i wówczas jest różnorodnie nazywane. Można wyróżnić szklanki do piwa, pokal do piwa lub kufel do piwa.

Szkło do piwa – różne rodzaje

Warto przybliżyć każdy rodzaj naczynia, które jest wykorzystywane do podawania złocistego napitku. Można uznać, iż szklanka od pokala niewiele się różni, jednak pewne różnice są dostrzegalne. Szklanki do piwa są wysokie i mogą przybierać różnorodne formy. Można zauważyć rozszerzenie lub zwężenie ku górze. Pokal do piwa natomiast będzie dodatkowo wyposażony w nóżkę. I tu właśnie jest ta różnica. Dla lepszego zapamiętania warto sobie uzmysłowić, że pokal jest w zasadzie szklanką na nóżce. Szklanka zaś jest tej nóżki pozbawiona. Szklanki do piwa są zazwyczaj serwowane do jasnych piw. Trunek lejemy po ściance, aby nie doprowadzić do wytworzenia się zbyt dużej pianki. Aromat jasnego piwa jest uwalniany wprost pod nozdrza. Pokal do piwa przeznaczony jest natomiast do podawania łagodniejszych piw, między innymi mogą to być piwa ciemne lub smakowe. Pokal jest smukłym i eleganckim naczyniem, dlatego częściej można go spotkać w dłoniach kobiety.

Inaczej można opisać kufel do piwa. Ten rodzaj naczynia znacznie bardziej przylgnął do mężczyzny. Ponieważ kufle do piwa mają charakterystyczny uchwyt zyskują na poręczności. Ponadto uchwyt nadaje mocniejszego i bardziej stabilnego tonu. Kufle do piwa mogą być różnych gabarytów. Ich wygląd będzie idealnie pasował na luźne spotkanie w męskim gronie z meczem piłki nożnej w tle.

Zestaw szkła do piwa. Postaw na klasykę

Zestaw szklanek do piwa oferowanych przez nasz sklep to okazja do nabycia wyjątkowych produktów polskiego pochodzenia. Należy tez dodać, że są to naczynia, które można czyścić w zmywarce i nie powoduje to niszczenia szkła czy tez jego ścierania. Dzięki temu można cieszyć się szklankami długotrwale i intensywnie je eksploatować zawsze wtedy, gdy jest ku temu sprzyjająca okoliczność.

Pozycja piwa w różnych krajach na świecie. Kufel do piwa z aromatyczną pianką

Piwo jest znane na całym świecie. Są takie kraje, które w znaczący sposób celebrują spożywanie tego aromatycznego trunku. Oczywiście nie sposób pominąć tu słynne Oktoberfest czyli niemieckie święto piwa. Okazuje się, że każdego roku podczas obchodów tego święta wypijane są hektolitry piwa. Jednakże to nie Niemcy przodują w rankingu spożywania największej ilości piwa rocznie. Znacznie przed szereg wychodzą inni nasi sąsiedzi – Czesi. Czechy słynną z dobrych gatunków piwa i z tego, że są wiernymi degustatorami tego trunku. Polska też całkiem wysoko znajduje się w takim zestawieniu. Jesteśmy narodem, który również upodobał sobie smak tego złocistego napitku.

Piwo nadaje się jako trunek na luźne spotkania towarzyskie, rozmowy w kręgu znajomych czy spotkania w pubach. Puby stały się właśnie miejscami publicznymi, w których serwuje się różne rodzaje piwa z górnej lub dolnej fermentacji. Dzięki takim miejscom można skosztować różnorodne gatunki tego wyjątkowego napitku oczywiście podane w odpowiednim naczyniu. Warto przykładać do tego wagę, aby zachować odpowiednią nutę smakową oraz zapachową i móc się nimi rozkoszować na sto procent. W warunkach domowych nie zawsze przywiązujemy wagę do tego w jaki sposób serwujemy piwo. Zawsze można wypijać je w kuflu, które jest naczyniem uniwersalnym i znajduje zastosowanie do każdego rodzaju piwa. Szklanka i pokal to już różnica. Wybierając odpowiednie naczynie do piwa jasnego lub ciemnego można pozyskać z niego maksimum esencji, którą ma do zaoferowania. Dlatego czasami warto się zastanowić jakie posiadamy naczynia i jakie w nich braki należy uzupełnić. Szczególnie jeżeli organizujemy spotkanie towarzyskie i zamierzamy podać piwo. Można wtedy uniknąć niepotrzebnej wpadki. Piwo podane w butelce lub puszce nie zawsze będzie dobrze widziane.

Zestaw kufli do piwa. Prezent dla amatora lagera

Nasz sklep wychodzi z ciekawą ofertą dla osób, które nie tylko chcą wzbogacić własne zaopatrzenie kuchni, ale także dla tych, którzy szukają propozycji na prezent. Kufle do piwa czy kieliszki do wódki są doskonałym pomysłem na prezent z okazji jubileuszu urodzin lub innej uroczystości. Zważywszy na to, iż są wyprodukowane z wysokiej jakości szkła będą stanowiły zestaw naczyń charakteryzujących się długotrwałością. Ważne jest to, że wysokiej klasy naczynia można myć w zmywarkach, co zapewnia duży komfort. Jeżeli nie chcemy kupować szkła do określonego rodzaju trunku, można także zakupić uniwersalne szklanki do napojów, które będą mogły być serwowane do soku, wody czy lemoniady. Taki prezent jest w zasadzie uniwersalny, pasuje do każdej płci i nadaje się na różnego rodzaju uroczystości. Są to prezentu bardzo pożyteczne, ponieważ na co dzień są, w mniejszym lub większym stopniu, wykorzystywane w kuchni.

Chcesz otrzymać
15% zniżki?*

*na pierwsze zakupy
**nie dotyczy kategorii: oferty hurtowe

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA

Czarne szkło 2 szt. wystrój kuchni

Bądź na bieżąco z nowościami
i promocjami na szkło
dekoracyjne i użytkowe!

Zapisując się do naszego newslettera, akceptujesz naszą
Politykę Prywatności i Regulamin Sklepu.