Jakie szklanki wybrać do napojów?

Szklanka z wzorkami longdrink na napoje

Jakie szklanki do jakiego napoju wybrać?

Szklanki to nie tylko praktyczny element wyposażenia kuchni, ale także ważny element, który wpływa na smak i wrażenia związane z konsumpcją napojów. Wybór odpowiedniej szklanki do danego napoju jest zatem bardzo ważny, a w tym artykule przedstawimy kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci w wyborze odpowiedniej szklanki.

Szklanki do wody

Szklanki do wody powinny być przede wszystkim pojemne, abyśmy mieli wystarczającą ilość płynu podczas picia. Najlepiej wybrać szklanki o pojemności około 450-600 ml. Najpopularniejszymi rodzajami szklanek do wody są szklanki o klasycznym kształcie oraz szklanki z grubą ścianką, które lepiej utrzymują temperaturę napoju. Decydując się na szklanki do wody, warto kierować się przede wszystkim swoimi preferencjami oraz, a może przede wszystkim estetyką samych naczyń. Dlaczego to takie istotne? Ponieważ niektórzy wolą pić ze szklanek niskich, a niektórzy z wysokich. Sam kolor lub jego brak również ma znaczenie. Kolorowe i wzorzyste szklanki z pewnością spodobają się dzieciom.

Szklanki do soku

Szklanki do soku powinny być mniejsze niż szklanki do wody, najlepiej o pojemności około 200-250 ml. Warto wybierać szklanki z grubym dnem i ściankami, które zapewnią nam dobrą izolację termiczną, a nasz sok pozostanie dłużej świeży i zimny. Tutaj świetnie sprawdzą się zarówno szklanki przezroczyste jak i kolorowe.

Szklanki do drinków

Szklanki do drinków zależą od rodzaju przygotowywanego drinka. Do drinków typu martini lub Manhattan najlepiej wybrać szklanki koktajlowe z łodygą, natomiast do drinków z lodem najlepiej wybrać szklanki rocks lub old fashioned. Jeśli chcemy podawać drinki z warstwami, warto wybrać szklanki typu hurricane lub collins, które umożliwią nam lepsze rozdzielenie poszczególnych warstw napoju. Świetnie sprawdzą się wysokie szklanki, mające co najmniej 500 ml pojemności, ze względu na pomieszczenie przede wszystkim dużej ilości lodu.

Zestaw przezroczystych szklanek z malinami i cytryną

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej szklanki do napoju ma duże znaczenie, ponieważ wpływa na smak i wrażenia związane z konsumpcją napojów. Wybierając szklanki do wody, soku, herbaty, kawy czy drinków, warto zwrócić uwagę na pojemność, grubość ścianek, kształt oraz izolację termiczną. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasz ulubiony napój będzie smakował jeszcze lepiej.

Chcesz otrzymać
15% zniżki?*

*na pierwsze zakupy
**nie dotyczy kategorii: oferty hurtowe

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA

Czarne szkło 2 szt. wystrój kuchni

Bądź na bieżąco z nowościami
i promocjami na szkło
dekoracyjne i użytkowe!

Zapisując się do naszego newslettera, akceptujesz naszą
Politykę Prywatności i Regulamin Sklepu.