Jak dbać o szkło?

Szkło użytkowe, cieszące się niegasnącą popularnością, może pozostać piękne i urzekać przez lata, jeśli tylko będziemy o nie dbać. Nie jest to nic trudnego ani wymagającego dużych nakładów czasowych czy finansowych, więc każdego z nas stać na to, by zatroszczyć się o będą ce w naszym posiadaniu wazony, dzbanki czy innego rodzaju pojemniki szklane.
W naszym internetowym sklepie ze szkłem oferujemy Państwo bogaty asortyment szkła użytkowego, w postaci różnego rodzaju pojemników szklanych.

Oferta naszego sklepu ze szkłem

W naszym sklepie ze szkłem znajdą Państwo nie tylko szkło użytkowe, ale i szeroki wybór szkła dekoracyjnego. W asortymencie szkła użytkowego znajdują się szklanki, dzbanki, miski, słoiki, talerze, salaterki i różne rodzaje pojemników szklanych, natomiast w asortymencie szkła dekoracyjnego – wazony, doniczki i osłonki na doniczki, świeczniki, dyfuzory, klosze na paterę i inne.

Czyszczenie szkła

Aby nasze pojemniki szklane oraz wszelkie inne wyroby ze szkła długo cieszyły oko, należy je myć wodą z dodatkiem odpowiedniego środka. Jednym z nich jest zwykły płyn do mycia naczyń. Ten popularny detergent, obecny w każdej kuchni, doskonale nadaje się do czyszczenia szkła. Ponieważ jest przeznaczony do kontaktu z żywnością, możemy go używać do mycia nie tylko szkła dekoracyjnego, ale i szklanek, talerzy czy mis. Pomaga nie tylko zachować szkło w czystości, ale i jest doskonałą odpowiedzią na pytanie: czym usunąć tłuste plamy. Dodany w niewielkim stężeniu do wody pomoże nam się rozprawić z każdą tłustą plamą.

Czym usunąć tłuste plamy

Jeśli zastanawiają się Państwo, czym usunąć tłuste plamy ze swojego ulubionego wazonu czy dzbanka, poniżej przedstawiamy dwa domowe sposoby. Oprócz wspomnianego wyżej płynu do mycia naczyń doskonałe efekty daje też mycie szklanych naczyń w wodzie z octem. Dzięki niej Państwa szkło nie tylko pozbędzie się tłustych plam i zacieków, ale i będzie miało piękny blask. Odpowiednie stężenie octu to 1:9 lub 1:8 (jedna część octu na 9 lub 8 części wody). To tani i naturalny sposób. Po przemyciu szkła wystarczy na kilkanaście minut otworzyć okno, a przykry zapach octu wywietrzeje.

Kolejną odpowiedzią na pytanie „czym usunąć tłuste plamy” jest spirytus. Wystarczy nasączyć nim ściereczką i przetrzeć szkło przed użyciem. Pozwoli nam to usunąć nie tylko tłuszcz, ale i wiele innych rodzajów zanieczyszczeń ze wszelkiego rodzajów pojemników szklanych, luster czy szyb. Skoro już jesteśmy przy wysokoprocentowych środkach, warto wspomnieć, że przetarcie zimą szyby wodą z małym dodatkiem denaturatu zapobiega zamarzaniu szyby i osadzaniu się na niej szronu.

Czym usunąć tłuste plamy z matowego szkła? Matowe szkło, wbrew pozorom, może być nieco bardziej problematyczne, niż gładkie. Jeśli nie pomoże żaden ze sposobów podanych powyżej, warto posmarować je płynem do płukania tkanin. Po kilku minutach wystarczy je zetrzeć i umyć szkło wodą.

Jak wypolerować szkło

Czyszczenie szkła to nie tylko mycie czy moczenie. Aby nasze szklane pojemniki i ozdoby doskonale się prezentowały, musimy także wiedzieć, jak wypolerować szkło, aby pięknie błyszczało. Możemy do tego zastosować dobrej jakości bawełnę, ręczniki papierowe, miękką szmatkę, bądź takie materiały, jak tetra czy nylon. Skoro nylon, to oczywiście rajstopy 🙂 – stary, sprawdzony sposób naszych mam i babć. Posiada on strukturę, która bardzo ułatwia usuwanie smug z powierzchni szkła. Możemy też użyć tetrowej pieluszki – jeśli akurat nie znajdzie bardziej niecierpiącego zwłoki zastosowania. 😉

Ręcznie czy w zmywarce

Nasze produkty szklane wykonane są z najwyższej jakości szkła, odpornego na matowienie, więc mycie w zmywarce jest im niestraszne. Ale czasem warto czasem zadbać o swoje piękne szklane przedmioty z większym pietyzmem i umyć je ręcznie, a następnie wypolerować. Odwdzięczą nam się skrząc się pięknie w promieniach słońca.

Myślę, że po przeczytaniu tego wpisu już bez chwili wahania potrafią Państwo odpowiedzieć na pytanie: jak czyścić i jak wypolerować szkło i dlaczego poświęcam tyle miejsca zagadnieniu czyszczenia szkła: aby było piękne, jak najdłużej nas cieszyło i czyniło nasze życie radośniejszym. 🙂

Chcesz otrzymać
15% zniżki?*

*na pierwsze zakupy
**nie dotyczy kategorii: oferty hurtowe

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA

Czarne szkło 2 szt. wystrój kuchni

Bądź na bieżąco z nowościami
i promocjami na szkło
dekoracyjne i użytkowe!

Zapisując się do naszego newslettera, akceptujesz naszą
Politykę Prywatności i Regulamin Sklepu.