Patery szklane

Wyświetlanie jednego wyniku

Patera szklana to element dekoracji, którego nie może zabraknąć na wystawnym stole. Z jej pomocą jesteś w stanie wyeksponować apetyczne ciasto albo po prostu kilka garści różnorodnych owoców. Patera szklana świetnie sprawdzi się podczas spotkań w gronie najbliższych, kiedy miejsce na stole jest wypełnione po brzegi. Tort będzie zajmować mniej miejsca, ponieważ spocznie na platformie podtrzymywanej smukłą nóżką. W ten sposób wspólny posiłek będzie znacznie wygodniejszy, a ponadto cała konstrukcja świetnie się prezentuje.

Poza spotkaniami możesz po prostu postawić paterę szklaną w kuchni i umieścić na niej kiść bananów, kilka pomarańczy, garść winogron bądź dowolne inne owoce. Wszak nawet podczas zwykłego dnia, warto zadbać, by dom wyglądał szykownie.

Czym charakteryzuje się patera szklana z naszego sklepu internetowego?

Patera szklana ma pewne zadania do spełnienia, ale nadal stanowi też element dekoracji, który musi wyglądać estetycznie. W związku z tym czasem trzeba solidnie się nagimnastykować, aby znaleźć model, które będzie pasować do reszty wystroju. W tym przypadku nie musisz się nad tym głowić. Przedstawiona patera szklana została wykonana z bezbarwnego i przezroczystego szkła. Co więcej, nie posiada ona zbędnych zdobień, które mogłyby okazać się zbyt „krzykliwe” dla zwolenników minimalizmu. Tym samym gładka struktura oraz uniwersalny i ponadczasowy design będą perfekcyjnie współgrać z resztą aranżacji, niezależnie od preferowanego stylu.

Zadbaj o porządek na blacie

Patera szklana posiada zmyślne wykończenie w postaci wysokiego rantu, zabezpieczającego jedzenie przed osuwaniem się na zewnątrz. Dzięki temu okruszki ciasta nie będą rozsypywać się po całym stole, a owoce nie narobią bałaganu, kiedy przeturlają się ku krawędzi.

Patera szklana służy często bywa wykorzystywana do eksponowania ciast i tortów z zawartością słodkich kremów i innych dodatków, które pozostawiają ślady na szkle. Zachowanie walorów estetycznych naczynia wymaga sumiennego umycia po wykorzystaniu. Najłatwiej zrobić to w zmywarce. Zadbaliśmy, by taka forma czyszczenia nie powodowała uszkodzeń mechanicznych i matowienia szkła.